hu
 
Vasárnap, 2026. Január 25.

Tűzijáték vagy lézershow? A sepsiszentgyörgyiek dönthetnek a szilveszteri látványosságról

2025.11.17

Évek óta visszatérő kérdés Sepsiszentgyörgyön, hogy legyen-e tűzijáték szilveszterkor, vagy inkább egy alternatív, csendesebb látványshow kerüljön a helyére? Idén Sepsiszentgyörgy Önkormányzata úgy döntött, hogy bevonja a lakókat, hogy eldöntsék melyiket szeretnék szívesebben látni. A sepsiszentgyörgyiek szavazhatnak: tüzijátékot, vagy lézershowt szeretnének szilveszterkor. 

Szavazni Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának hivatalos Facebook oldalán lehet, a témához kapcsolódó bejegyzés alatt, hozzászólásban. Határidő: november 18-a, éjfél. 

Minden sepsiszentgyörgyi véleménye számít! Az alábbiakban felsorolunk néhány érvet ami segíthet eldönteni a kérdést. 

Mi szól a tűzijáték mellett?

  • Sokan a szilveszter elmaradhatatlan részeként tekintenek rá.
  • Ünnepi hangulatot teremt, közösségi élmény.
  • Rövid ideig tart, ha előre ismert az időpontja, a gazdik fel tudnak készülni és biztonságba vihetik kedvenceiket.

Mi szól a tűzijáték ellen?

  • Sok állatnak, különösen a kutyáknak, nagy stresszt okoz.
  • Van, akinek a hanghatások zavarók, félelmet keltők.
  • Környezetszennyező: finomporral és nehézfémekkel szennyezi a levegőt, hulladékot és mikroműanyagokat hagy maga után, a vegyi anyagok a talajba és vizekbe juthatnak.

Mi szól a lézershow mellett?

  • Látványos, modern, zajmentes alternatíva.
  • Nem okoz félelmet az állatoknak.
  • Fenntarthatóbb, környezetbarátabb megoldás.

Mi szól a lézershow ellen?

  • Vannak, akik szerint nem adja vissza ugyanazt a szilveszteri hangulatot.
  • Nagyobb energiafogyasztás.
  • Egyesek szerint kevésbé szimbolikus, mint a hagyományos tűzijáték.

Bár minden választásnak vannak előnyei és hátrányai, Sepsiszentgyörgy Önkormányzata fontosnak tartja, hogy a döntés közösen szülessen meg. 

Az Önkormányzat egyúttal arra kéri a lakókat, hogy a szilveszteri időszakban tartózkodjanak a petárdázástól és magáncélú tűzijátékozástól, mert ezek az eszközök különösen károsak és félelemkeltőek az állatok számára.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata módosítja az idei helyi adók szintjét
2026.01.22

Antal Árpád: „Polgármesterként megértettem, hogy 2026 az az év, amikor a mindennapi megélhetés fontosabb, mint a fejlesztés, a ma fontosabb, mint a holnap.”

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata lehetőséget kínál 431 garázs koncessziós szerződésének meghosszabbítására
2026.01.19

A haszonbérleti szerződéseket a következő időszakban egyenként megvizsgálják  

Bővül a De Minimis program a sepsiszentgyörgyi vállalkozások számára: a telekadó után is igényelhető kedvezmény
2026.01.19

A módosítás érvénybe lépését követően, a sepsiszentgyörgyi székhelyű vállalkozások a telekadó legalább 70%-ának megfelelő adókedvezményben részesülhetnek.

Új közlekedési lámpákat helyeznek üzembe ezen a héten Sepsiszentgyörgyön
2026.01.19

A lakók kérésére a hétvégi működési program is módosul