hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Aláírták Sepsiszentgyörgy eddigi legnagyobb uniós pályázatát

2010.12.19

Háromszéki látogatása során, Elena Udrea turisztikai és regionális fejlesztési miniszter Sepsiszentgyörgyön hét finanszírozási szerződést írt alá, többek közt a Zathureczky Bertha Öregek Otthonának felújítását és bővítését célzó szerződést, a Puskás Tivadar Szakközépiskola felújítását célzó projektet, valamint a megyeszékhely eddigi legkomplexebb, legnagyobb értékű pályázatát, az integrált városfejlesztési tervet is.

A Regionális Operatív Programhoz a Sepsiszentgyörgyöt érintő 21 pályázatból 18-at a városi önkormányzat, 3-at a megyei önkormányzat nyújtott be – tájékoztatott Antal
Árpád András. „A Regionális Operatív Program azért fontos program, mert rendkívül szerteágazó területen lehet pályázni, így például Sepsiszentgyörgy szociális, környezetvédelmi, oktatási, turisztikai, egészségügyi, munkahelyteremtő, műemlékvédelmi és infrastruktúra-fejlesztő pályázatokat nyújtott be és nyert meg. A következő években a sikeres uniós pályázatoknak köszönhetően jelentősen megváltoztatjuk városunk arculatát és javítjuk az emberek életminőségét”- mondta el Antal Árpád András. A polgármester kiemelte, hogy a székelyföldi önkormányzatok, valamint a turisztikai és regionális fejlesztési minisztérium között eredményes együttműködés bontakozott ki, ennek egyik kézzelfogható eredménye a szombaton megnyitott sugásfürdői sípálya.

A szerződések aláírásán résztvevő Simion Crețu a Központi Fejlesztési Ügynökség igazgatója kiemelte, hogy Sepsiszentgyörgyről sok és jól előkészített pályázatott nyújtottak be az elmúlt két évben. Hasonlóképpen vélekedett Elena Udrea miniszter, aki úgy értékelte: Sepsiszentgyörgy vezetője jó fejlesztési stratégiát dolgozott ki a városnak, amelynek eredményei már most meglátszanak.

A sepsiszentgyörgyi ünnepséget követően Elena Udrea jelenlétében felavatták Sugásfürdőn a frissen elkészült sípályát és a hozzá tartozó épületet. A sípálya számos modern berendezést is kapott: a felvonók mellett mind az új, mind a régi pályát hóágyúkkal szerelték fel és uniós előírásoknak megfelelő sífelvonó is várja a turistákat.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.