hu
 
Péntek, 2026. Január 30.

Elena Udrea miniszter a megyeszékhelyen

2010.12.17

Hétvégén Sepsiszentgyörgyre is látogat Elena Udrea fejlesztési miniszter. Látogatása azon a hét pályázat finanszírozási szerződésének aláírása kapcsán történik, melyeket a városháza készített elő. A hét pályázat között található a Zathureczky Bertha öregek otthonának a bővítése és felújítása, a Puskás Tivadar Szakközépiskola felújítása és az integrált városfejlesztési terv. Három további pályázat még előkészítésre vár a szépmezői ipari parkkal, Sugásfürdő fejlesztésével, valamint a Kós Károly utcai új bölcsőde megépítésével kapcsolatosan. A miniszter asszony hétvégén meglátogatja a Székely Mikó Kollégium felújított szárnyát és az épülő multifunkcionális sportcsarnokot, ugyanakkor kilátogat Sugásfürdőre is, hogy megnézze, mit és hogyan valósítottak meg a minisztériumtól kapott pénzből, valamint a Borvizek útja program keretében.

Rekordot döntött a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi látogatottsága 2025-ben
2026.01.29

Minden eddigi rekordot felülmúlt a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi tavalyi éve: 2 118 vetítésre összesen 51 614 jegyet értékesítettek, így a nézőszám gyakorlatilag elérte a város teljes lakosságának számát.

Hangok határok nélkül – az Oszakai Világkiállítás székelyföldi fellépőinek hangversenye  Sepsiszentgyörgyön
2026.01.29

Magyar, román és orosz zeneszerzők műveivel várják a közönséget Sepsiszentgyörgyön a Hangok határok nélkül című koncertre, amely a székelyföldi fiatal művészek nemzetközi jelenlétének apropóján valósul meg. Az eseményre 2026. február 19-én, 18 órától kerül sor a Református Vártemplomban.

Milán és Anna a legnépszerűbb keresztnevek Sepsiszentgyörgyön 2025-ben
2026.01.27

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának Anyakönyvi Részlege összesítése szerint 2025-ben összesen 1343 születési anyakönyvi kivonatot állítottak ki.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata módosítja az idei helyi adók szintjét
2026.01.22

Antal Árpád: „Polgármesterként megértettem, hogy 2026 az az év, amikor a mindennapi megélhetés fontosabb, mint a fejlesztés, a ma fontosabb, mint a holnap.”