hu
 
Hétfő, 2026. Január 26.

Kezdetét vette a ComON Sepsi hetedik kiadása – újra pályázhatnak a város fiatal kezdeményezői

2025.06.17

Elstartolt a Com’ON Sepsi hetedik kiadása, Sepsiszentgyörgy ifjúsági részvételi programja, amely ismét teret ad a fiatalok kreatív ötleteinek és közösségi kezdeményezéseinek. A 14–35 év közötti fiatalokból álló informális csoportok július 10-ig jelentkezhetnek saját ötleteikkel, amelyeket Sepsiszentgyörgy területén kívánnak megvalósítani.

A Com’ON Sepsi célja, hogy ösztönözze a helyi fiatalokat aktív városi szerepvállalásra és társadalmi felelősségvállalásra. A jelentkező csapatok kreatív, közösségi, kulturális vagy más egészséges életmóddal kapcsolatos tevékenységeket, illetve környezeti beavatkozásokat álmodhatnak meg, amelyek anyagi támogatásban részesülhetnek a közösség szavazatai alapján – projektenként akár 3000 lej értékben.

A javaslatok az alábbi öt tematikus terület egyikéhez kell kapcsolódjanak: közösség, élettér, tudás, alkotás, életmód. Az idei Com’ON Sepsin, a korábbi évekhez hasonlóan, két külön kategóriában is lehet pályázatot benyújtani: az egyik a korlátozott lehetőségekkel rendelkező fiatalok által javasolt kezdeményezések kategóriája, valamint a 14-17 éves fiatalok kategóriája.

A pályázatok technikai ellenőrzésére július 11–12. között kerül sor, ezt követően július 12–31. között Sepsiszentgyörgy lakói szavazhatnak az általuk leginkább kedvelt kezdeményezésekre.

A támogatásra benyújtott programokon való részvételnek ingyenesnek kell lennie, illetve az eseményeket az augusztus 1. és december 10. közötti időszakban kell megvalósítani. A program hat facilitátora a pályázás teljes folyamatában segítséget nyújt – az ötlet megszületésétől a megvalósításig.

A részletes szabályzat és a jelentkezési űrlap a program hivatalos weboldalán érhető el: www.comonsepsi.ro

A Com’ON Sepsit a Prospero Kulturális és Ifjúsági Egyesület és a PONT Csoport valósítja meg, a folyamat fő támogatója Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és Városi Tanácsa, társtámogatója pedig a Román Kereskedelmi Bank (BCR).

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata módosítja az idei helyi adók szintjét
2026.01.22

Antal Árpád: „Polgármesterként megértettem, hogy 2026 az az év, amikor a mindennapi megélhetés fontosabb, mint a fejlesztés, a ma fontosabb, mint a holnap.”

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata lehetőséget kínál 431 garázs koncessziós szerződésének meghosszabbítására
2026.01.19

A haszonbérleti szerződéseket a következő időszakban egyenként megvizsgálják  

Bővül a De Minimis program a sepsiszentgyörgyi vállalkozások számára: a telekadó után is igényelhető kedvezmény
2026.01.19

A módosítás érvénybe lépését követően, a sepsiszentgyörgyi székhelyű vállalkozások a telekadó legalább 70%-ának megfelelő adókedvezményben részesülhetnek.

Új közlekedési lámpákat helyeznek üzembe ezen a héten Sepsiszentgyörgyön
2026.01.19

A lakók kérésére a hétvégi működési program is módosul