hu
 
Kedd, 2025. Október 28.

EffAct nevű több hónapos programot indít az Ifjúsági Iroda

2022.08.26

A szeptemberben induló kezdeményezéssel arra ösztönzik a sepsiszentgyörgyi lakosokat, hogy minél egészségesebb és környezettudatosabb életmódot folytassanak

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának Ifjúsági Irodája szeptemberben indítja el az effAct elnevezésű több hónapos programját, melynek keretében a sepsiszentgyörgyi lakosok különböző, az egészséges és környezettudatos életmódra ösztönző rendezvényen vehetnek részt és kezdeményezésekbe kapcsolódhatnak be. A szervezők egy online platformot is létrehoznak, ahol az érdeklődők tapasztalatokat cserélhetnek egymás között, és friss információkat kaphatnak a program újdonságairól.

Az effAct minden hónapban egy újabb kihívás köré összpontosul, amelynek alapgondolata: Tegyünk meg minden tőlünk telhetőt! A havonta változó tematikák és kihívások segítségével tudatosabb életformát alakíthatunk ki, ezáltal óvva természeti értékeinket és környezetünket.

Szeptember a mobilitás hónapja, ezért az effAct program első kihívása arra ösztönzi a városlakókat, hogy hagyják otthon a gépjárműveiket, és válasszanak egy környezetbarát közlekedési módot a hónap során. Milyen gyakran használjuk az autót? Miért utazunk autóval? Mennyivel tudjuk csökkenteni az üzemanyag-fogyasztást? ezekre a kérdésekre keresik a választ.

Szeptember 17. autómentes nap lesz Sepsiszentgyörgyön, és az Ifjúsági Iroda felhívást intézett a lakosok számára, hogy szervezzenek különböző rendezvényeket a tömbházak előtti utcákon, amelyeket ez alkalomra lezárnak az autós forgalom elől. A programmal kapcsolatos javaslatokat augusztus 30-ig lehet megtenni az ITT található űrlap kitöltésével.

November 9-ig hosszabbították meg a Best of Sepsi szavazási időszakát
2025.10.28

A díjátadó gála február 7-én lesz

A jövőre készülnek Sepsiszentgyörgyön
2025.10.23

Mesterséges intelligenciáról tartottak képzést önkormányzati vezetőknek

Megemlékezés az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére Sepsiszentgyörgyön
2025.10.21

Csütörtökön 12:30-tól kerül sor a koszorúk elhelyezésére Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának homlokzatán található Gloria Victis táblánál, majd 13:00 órakor a Szalay Attila 1956-os mártír Csíki utcai emléktáblájánál. Az ’56-os emlékparkban 19 órától megemlékezést tartanak, ezt követően 20:00 órától fáklyás felvonulás indul az Erzsébet parkba, a kommunizmus áldozatai emlékére felállított kopjafához.

Indul a szavazás a 2025-ös Best of Sepsi döntőseire – szavazz Sepsiszentgyörgy hétköznapi hőseire
2025.10.17

2025. október 20. és november 2. között a város lakói leadhatják voksaikat a program kilenc kategóriájának döntőseire, akik közül majd egy-egy személy kapja meg az elismerő díjat. 

Kezdődik a fűtéstámogatás igénylése Sepsiszentgyörgyön
2025.10.16

Az iratcsomókat az igazgatóság székhelyén, a  Dália utca 1-es szám alatt, a 12-es tömbház földszintjén található irodában lehet leadni.