hu
 
Péntek, 2021. Április 23.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata kilenc éve támogatja a lakónegyedi zöldövezetek szépítését

2021.01.21

Díszfacsemetéket, cserjéket, élő sövényt, padokat, kerítést, virágokat, fűmagot és termőföldet is igényelhetnek legtöbb 1500 lej értékben

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata 2012 tavaszán indította el a zöldövezet-szépítési programját, melynek lebonyolítója a Városi Kertészet. A program keretében a lakónegyedi zöldövezetek gondozását támogatják ösztönözve a lakókat a rendezett városkép kialakításához.

A programra pályázhatnak egyénileg, lakóközösségként és lakótársulókként egyaránt. Lépcsőházanként legfeljebb 1500 lejes keret áll rendelkezésre, melynek az igénylőnek mindössze 20 százalékát kell kifizetnie, a fennmaradó 80 százalékot az önkormányzat biztosítja. Tehát egy 1500 lejes pályázat esetén az önkormányzat költsége 1200 lej, az igénylőé pedig 300 lej lesz. 

Az igénylők az alábbi tételek közül választhatnak:

  • pad – 930 lej/db. 
  • díszfacsemete – 25 lej/db.
  • cserje – 10 lej/db.
  • élő sövény – 30lej/méter
  • különböző virágok – 2 lej/szál
  • fűmag – 22 lej/kg
  • kerítés – 50 lej/méter
  • termőföld – 60 lej/ m³

A kérelmek legkésőbb április 30-ig nyújthatók be a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati, Tájékoztatási és Iktató irodájába hétfőtől szerdáig 8-16 óra, csütörtökön 8-17 óra, pénteken pedig 8-15 óra között.

A Városgazdálkodási Igazgatóság ugyanakkor arra hívja fel a lakosok figyelmét, hogy a kérések leadását ne hagyják utolsó percre, mert a vegetációs időszakban lévő növények a késő tavaszi átültetéskor kevesebb valószínűséggel élnek meg.

A kérelem jóváhagyását követően az önrész kifizethető készpénzzel az Olt utca 2. szám alatti Közpénzügyi Igazgatóságon, illetve banki átutalással a sepsiszentgyörgyi állami kincstárban a következő számlaszámra: RO02TREZ25621360250XXXXX.

Az igényelt javakat a jóváhagyási és kifizetési bizonylat felmutatásával a Városi Kertészetnél (Árkosi út 22. szám) lehet átvenni munkanapokon 9 – 11 óra között, azon a dátumon, amelyet a jóváhagyást igazoló dokumentumban jelöl meg az önkormányzat. Érdeklődni Karácsony József Attilánál lehet a 0267 314 173-as telefonszámon.

A program részleteiről itt olvashatnak bővebben: 

40/2012 Helyi Tanácshatározat
40/2012 Helyi Tanácshatározat melléklete
117/2012 Helyi Tanácshatározat
35/2015 Helyi Tanácshatározat
368/2019 Helyi Tanácshatározat

Közel 2 000 szabad hely van a koronavírus elleni oltásra Sepsiszentgyörgyön
2021.04.22

Sepsiszentgyörgy polgármestere felhívja a lakosok figyelmét, hogy azok, akik szeretnék beoltatatni magukat a koronavírus ellen, megtehetik, hiszen jelenleg vannak szabad helyek a város oltóközpontjaiban.

Zajlanak a sepsiszentgyörgyi tanintézmények felújítási munkálatai
2021.04.22

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata jelentős összeget fordít az oktatási infrastruktúra minőségének javítására, a bölcsődék, óvodák és iskolák fejlesztésére és felújítására.

Szent György napi áldás és Pro Urbe díjátadás
2021.04.21

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata és a Kónya Ádám Művelődési Ház Szent György napi áldással és Pro Urbe díjátadással ünnepel április 24-én, szombaton 16 órai kezdettel a  Krisztus Király római katolikus templomban. Az eseményen közreműködnek Szőcs Botond zongoraművész és meghívottai, az áldást Ft. Dávid György plébános mondja.

A mi városunk, a mi felelősségünk! Tavaszi nagytakarítás a Föld napján
2021.04.19

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata egész évben különös figyelmet szentel a város parkjainak, zöldövezeteinek és közterületeinek a karbantartására. A Föld napja alkalmából tavaszi nagytakarításra kéri fel a lakókat, hogy ők is járuljanak hozzá a környezetük tisztán tartásához.

Beruházások a sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség felszereltségének és infrastruktúrájának fejlesztése érdekében
2021.04.16

A mi városunk, a mi felelősségünk! tematikus sajtótájékoztató sorozat keretében Antal Árpád-András, Sepsiszentgyörgy polgármestere és Hadnagy István, a Helyi Rendőrség vezetője ismertették a közbiztonság mértékének a növekedését a megyeszékhelyen és a Helyi Rendőrség felszereltségének fejlesztésére vonatkozó terveket.