hu
 
Szerda, 2026. Július 15.

Épülnek a korcsolyapályák

2010.12.10

Mint arról beszámoltunk, a megyeszékhely két részén is ideiglenes korcsolyapályákat állít fel az önkormányzat. A héten neki is láttak a megépítésükhöz, és az elsőt, a kisstadion környékit már hétfőn átadják a nagyközönségnek, míg a strand mellett működő létesítményt egy hét múlva vehetik birtokba a téli sport kedvelői.

ErdélyiHelikon 100: „A köröket, a köröket ne hagyd” – Kép és szó párbeszéde az Erdélyi Helikon képzőművészetében
2026.07.15

A kiállítást 2026. július 21-én, kedden 16 órai kezdettel az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítóterében Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere, Németh Zsolt, magyar országgyűlési képviselő, Szebeni Zsuzsanna, a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet vezetője és dr. Bordás Beáta művészettörténész nyitják meg.  A megnyitón közreműködik Ráduly Zsófia hegedűn.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata zéró toleranciát hirdet a közvagyon rongálása ellen
2026.07.14

Minden esetben azonosítani és büntetni fogják az elkövetőket

Jubileumi Székely Vágta: elindult a nevezés
2026.07.06

Elindult a nevezés a jubileumi XV. Székely Vágtára, amelyet 2026. szeptember 11–12. között rendeznek meg a maksai Óriáspince-tetőn. A Nemzeti Vágta hivatalos székelyföldi előfutamára 2026. szeptember 4-én 23:59 óráig várják a jelentkezéseket.

Bővül a lakbértámogatás Sepsiszentgyörgyön: a kismamák és posztliceális képzésben részt vevő diákok is igényelhetik
2026.07.02

Havi legtöbb 100 euró lakbértámogatást kapnak a 35 év alatti fiatalok