hu
 
Péntek, 2026. Január 30.

Vizet osztanak a város felső részén – még szünetel a vízellátás

2010.11.17

Meghatározatlan ideig még szünetel a vízellátás a Váradi József, Gábor Áron, László Ferenc, Jövő utca, Dózsa György út által határolt felső városrészben, ugyanis kedd reggel kiderült, az elszakadt fővezeték javítása nem volt sikeres, egyelőre nem lehet tudni, mikorra sikerül a hibát elhárítani.

Az áldatlan helyzet orvoslására Antal Árpád András polgármester ma reggel összehívta a készenléti bizottságot, ahol a következő döntések születtek. Míg a Közművek teljes erőbedobással dolgozik a hiba elhárításán, az önkormányzat ma egész nap a lakosság számára nem ivóvíz minőségű vizet biztosít az érintett területen, 8 helyszínen:

- az Akácos és a Hóvirág utca kereszteződésében
- a katolikus temető hátsó bejáratánál
- a nyári színház melletti buszmegállóban
- a Golgota melletti gyógyszertár előtt
- a stadion előtti parkolóban
- a dollárpiacon
- a Vasile Goldis és a Stadion utca kereszteződésénél, az ANL-és tömbházaknál

A nyolcadik autó a kórházat szolgálja ki. A vizet a tűzoltóság, a Tega, a kertészet és a Covalact autóival biztosítják.

A stadion előtti parkolóban palackozott ivóvizet is lehet igényelni.

Az önkormányzat 27 mobilvécét is elhelyezett a Váradi József Általános Iskolában, a Néri Szent Fülöp Általános Iskolában, a Hófehérke és Gulliver óvodákban, a Babes-Bolyai Tudományegyetem székhelyén és a Kós Károly Iskolaközpontban.

A vízellátás megszakítása hozzávetőleg 15.000 embert érint, a város vezetősége kéri, hogy a lakosság takarékosan gazdálkodjon a vízzel, mert egyelőre nem lehet tudni, hogy a hibaelhárítás meddig tart.  A város felsőrészét ellátó fővezeték hétfő este szakadt el, a Debren patak rendezése következtében. A Polgármesteri Hivatal a lakosság megértését és türelmét kéri.

Rekordot döntött a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi látogatottsága 2025-ben
2026.01.29

Minden eddigi rekordot felülmúlt a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi tavalyi éve: 2 118 vetítésre összesen 51 614 jegyet értékesítettek, így a nézőszám gyakorlatilag elérte a város teljes lakosságának számát.

Hangok határok nélkül – az Oszakai Világkiállítás székelyföldi fellépőinek hangversenye  Sepsiszentgyörgyön
2026.01.29

Magyar, román és orosz zeneszerzők műveivel várják a közönséget Sepsiszentgyörgyön a Hangok határok nélkül című koncertre, amely a székelyföldi fiatal művészek nemzetközi jelenlétének apropóján valósul meg. Az eseményre 2026. február 19-én, 18 órától kerül sor a Református Vártemplomban.

Milán és Anna a legnépszerűbb keresztnevek Sepsiszentgyörgyön 2025-ben
2026.01.27

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának Anyakönyvi Részlege összesítése szerint 2025-ben összesen 1343 születési anyakönyvi kivonatot állítottak ki.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata módosítja az idei helyi adók szintjét
2026.01.22

Antal Árpád: „Polgármesterként megértettem, hogy 2026 az az év, amikor a mindennapi megélhetés fontosabb, mint a fejlesztés, a ma fontosabb, mint a holnap.”