hu
 
Kedd, 2026. Június 23.

Székelyföld segít

2010.10.19

Kovászna Megye Tanácsa és Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa 3-3 millió forintnak megfelelő lejt adományoz a magyarországi vörös iszap katasztrófa károsultjainak megsegítésére. A megye és a város vezetői a következő tanácsüléseken javasolják az összeg elkülönítését erre a célra.


„Háromszék és Veszprém megye között több mint húsz éve erős kötelék van, így szívszorítva néztük ezt a példátlan természeti katasztrófát. A két önkormányzat felajánlja segítségét, de arra kérünk minden székelyföldit, hogy lehetőségeihez mérten segítsenek a bajba jutott embereken” – fordult Háromszék lakosságához Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.


„A világ legtermészetesebb dolga, hogy ha nemzettársaink bajba kerülnek, akkor segítsünk. A sepsiszentgyörgyi árvíz idején mi magunk is megtapasztalhattuk, mekkora ereje van a szolidaritásnak, az összefogásnak” – hangsúlyozta Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere. 


Magánszemélyek felajánlásaikat a Pro Georgio Sancto Egyesület segélyezési számlaszámára utalhatják:

RO86BRDE150SV18185421500, BRD - Sepsiszentgyörgy.

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé

MindFormers: közös gondolkodás a jövőről, innovációról, fenntarthatóságról
2026.06.11

Szeptember 16–19. között ismét benépesül a sepsiszentgyörgyi egykori Cigarettagyár, hiszen második alkalommal szervezik meg a MindFormers rendezvényt, amelynek célja, hogy közösen gondolkodjunk a jövőről, az innovációról, a technológiáról, a fenntarthatóságról és azokról a változásokról, amelyek már ma formálják a következő évtizedeket.