hu
 
Kedd, 2026. Június 23.

Sepsiszentgyörgy esélyes a Zöld főváros címre

2010.10.11

Hétvégén Sepsiszentgyörgyön járt a Zöld esernyő karaván, amelyet a Tuborg Románia szervezett a Környezetvédelmi és Erdőgazdálkodási Minisztériummal partnerségben.


Október 8-a és 10-e között a sepsiszentgyörgyiek aktív részesei lehettek a versenynek, többek között szelektív hulladékgyűjtő akciókban vettek részt, megmutatva ezáltal, hogy tenni akarnak az egészséges környezetért.


Pénteken indult az elektronikus és elektromos hulladékgyűjtési akció a Romániai RoRec Egyesülettel közösen. Két helyszínen gyűjtötték az elromlott, vagy használaton kívüli használati cikkeket. Három nap alatt több mint 400 darab, három tonnát kitevő elektromos és elektronikai készülék gyűlt össze. Vasárnap délután a Sugás Áruház előtt a hulladékgyűjtésben résztvevők között sorsoltak ki a Whirlpool támogatásával öt hűtőszekrényt és tíz mosógépet. A nyeremények összértéke meghaladta a 20.000 lejt.


Pénteken három útkereszteződésnél a rendőrség munkatársai és önkéntesek segítségével 1000 darab öntapadós matricát osztottak szét, amelyen ez áll: Én nem az utcán dobom el a szemetet.


Szombaton a hideg eső ellenére húsz önkéntes az Európiac környékén 35 darab 120 literes zsákot töltött meg az összegyűjtött szeméttel. Pénteken és szombaton este közel kétezren vettek részt a Viţa de Vie, Iris, Tibi Scobiola Band és a Simplu koncertjén.


A három nap alatt a sepsiszentgyörgyiek aktívan részt vettek az akciókban, az üzenőfalra többen is felírták véleményüket, amelyben jelezték, támogatják, hogy Sepsiszentgyörgy legyen az idei Zöld főváros.


Alina Bratu, Corporate Affairs Manager Tuborg Románia és a Zöld esernyő programkoordinátora megköszönte Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának és az önkénteseknek a támogatást.

A Romániai Újrahasznosításért Egyesület, a RoRec egy olyan nonprofit szervezet, amelyet a tíz legnagyobb háztartási cikkeket gyártó európai vállalat alapított. A RoREc a környezetvédelem, az egészséges környezet megóvása, a természeti források ésszerű felhasználása, a hulladékok újrahasznosítása területén működik.


A Zöld Esernyő egy környezettudatosságot erősítő kampány, amelyet a Tuborg Románia indított még 2007 nyarán.  A kampány célja, megváltoztatni egy, a romániai társadalomban mélyen gyökerező rossz szokást, mely szerint az én gesztusom nem számít. A kampány során tudatosítani szeretnék, hogy együttes erőfeszítéssel lehet az országot tisztán tartani, a rendezvényeken pedig a személyes példamutatásra fektetnek nagy hangsúlyt.  A programot jelenleg 32 megyében 1200 önkéntes segíti, és több mint 950 blogger támogatja.


A Zöld főváros karaván nyertesei:


A 10 mosógép nyertese:


Vajda Piroska

Negoiţa Nuţi

Váradi Hajnalka

Szakács Zoltán-György

Pap János

Dani Izabella

Szakács Edit

Ferencz Julianna

Szőcs István János

Cincea Vasile

Az 5 hűtőszekrény nyertese:


Farkas Gyula

Fejér Ferenc

Goga Ileana

Farkas Etelka

Bardocz Mária


A nyertesek átvehetik nyereményeiket hétfőtől péntekig a Városimázs Irodában (Petőfi Sándor utca 6-os szám), 9 és 15 óra között.
 

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé

MindFormers: közös gondolkodás a jövőről, innovációról, fenntarthatóságról
2026.06.11

Szeptember 16–19. között ismét benépesül a sepsiszentgyörgyi egykori Cigarettagyár, hiszen második alkalommal szervezik meg a MindFormers rendezvényt, amelynek célja, hogy közösen gondolkodjunk a jövőről, az innovációról, a technológiáról, a fenntarthatóságról és azokról a változásokról, amelyek már ma formálják a következő évtizedeket.