hu
 
Szerda, 2025. Október 29.

Születésnapi ajándék

2010.09.27

A kulturális intézmények székhelygondjait rendezni kell

Jövőre megoldódik a Háromszék Táncegyüttes székhelygondja – jelentette be Antal Árpád András polgármester a megye-város vezetőinek múlt heti megbeszélésén. A tervek szerint a megyei tanács fennhatósága alá tartozó kulturális intézmény a színház udvarán újonnan épülő stúdióterembe költözik. A stúdióterem építésének folytatására megtartották a közbeszerzést. A nyertes cég hamarosan megkezdi a munkát.


„Ezzel a Háromszék Táncegyüttes régi gondja oldódik meg, hiszen évek óta a Szakszervezetek Művelődési Házában dolgoznak méltatlan körülmények között” – hangsúlyozta Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. Deák Gyula, a táncegyüttes vezetője elmondta, éppen fennállásuk húszéves évfordulóján kapták meg a jó hírt, amelynek nagyon örvendenek, hiszen régóta húzódik a székház problémája.


A színház udvarán épülő stúdióterem 740 négyzetméter hasznos felülettel rendelkezik, a földszinten két próbaterem található, míg az emeleten alakítják ki a 120-140 férőhelyes előadótermet. A stúdiótermet egy folyosóval összekötik a színház épületével.

 

\"Tamási
Fotó: Vargyasi Levente


A megyei és városi önkormányzat közötti jó együttműködési viszonynak köszönhetően a Háromszék Táncegyüttes Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalától is kap részfinanszírozást, valamint a leépítések elkerülése végett a városi fennhatóság alatt levő Tamási Áron Színház átvette a táncegyüttes keretében működő M Stúdiót. „A további tervek között az is szerepel, hogy a város elindítsa a végrehajtást a Szakszervezetek Művelődési Házában, amely óriási adósságot halmozott fel az önkormányzat felé” – tájékoztatott Antal Árpád András, rámutatva, hogy ez az épület is lassan tönkremegy, ugyanis a tulajdonosok nem fektetnek be, csak a bérből kapott bevételt élik fel. „Kár lenne, ha ez az épület is romossá válna, holott felújítása által be lehetne és be is kellene kapcsolni a város kulturális életébe” – mutatott rá a város vezetője.


A polgármester ugyanakkor elmondta, továbbra is pereskedik az önkormányzat a mozi épületét bérlő brassói céggel, amely nem hajlandó átadni a városnak az ingatlant, holott erre kormányhatározat is van. A Művész moziban az Andrei Mureşanu Színház kapna helyet, ugyanakkor a filmvetítések újrakezdését is tervezik.

November 9-ig hosszabbították meg a Best of Sepsi szavazási időszakát
2025.10.28

A díjátadó gála február 7-én lesz

A jövőre készülnek Sepsiszentgyörgyön
2025.10.23

Mesterséges intelligenciáról tartottak képzést önkormányzati vezetőknek

Megemlékezés az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére Sepsiszentgyörgyön
2025.10.21

Csütörtökön 12:30-tól kerül sor a koszorúk elhelyezésére Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának homlokzatán található Gloria Victis táblánál, majd 13:00 órakor a Szalay Attila 1956-os mártír Csíki utcai emléktáblájánál. Az ’56-os emlékparkban 19 órától megemlékezést tartanak, ezt követően 20:00 órától fáklyás felvonulás indul az Erzsébet parkba, a kommunizmus áldozatai emlékére felállított kopjafához.

Indul a szavazás a 2025-ös Best of Sepsi döntőseire – szavazz Sepsiszentgyörgy hétköznapi hőseire
2025.10.17

2025. október 20. és november 2. között a város lakói leadhatják voksaikat a program kilenc kategóriájának döntőseire, akik közül majd egy-egy személy kapja meg az elismerő díjat. 

Kezdődik a fűtéstámogatás igénylése Sepsiszentgyörgyön
2025.10.16

Az iratcsomókat az igazgatóság székhelyén, a  Dália utca 1-es szám alatt, a 12-es tömbház földszintjén található irodában lehet leadni.