hu
 
Szombat, 2025. Július 05.

Románia sokat nyerne, ha magyar államfője lenne

2009.10.01
Hónapokkal ezelőtt lehetett tudni, hogy ez a koalíció nem fog jól működni, ugyanakkor mégis hasznosnak tartom, hogy megalakult ez a kormány, mert így a szakszervezeti megmozdulásokat kordában tudták tartani – reflektált a kormányválságra Antal Árpád András. A sepsiszentgyörgyi polgármester szerint bármelyik nagy párt került volna ellenzékbe, felhasználta volna saját céljaira a szakszervezeteket és kivitte volna az embereket az utcára. A gond az, tette hozzá Antal Árpád András, hogy a jelenlegi kabinet nem hozta meg az olyan fontos döntéseket, mint a decentralizáció vagy az állam modernizálása.
 
Románia nagyon sokat nyerne, ha magyar államfője lenne – válaszolt újságírói kérdésre Antal Árpád András. Sepsiszentgyörgy polgármestere emlékeztetett, hogy évekkel ezelőtt elhangzott, akkor lesz magyar államfő Romániában, ha az Egyesült Államok elnöke színes bőrű lesz. „Ez volt a házi feladatunk, ezt sikerült megoldani, tehát az akadály elhárult az elől, hogy magyar elnöke legyen Romániának” – mutatott rá Antal Árpád András.

 „Ha Kelemen Hunor lenne az államelnök, azért nyerne sokat Románia, mert nem két kommunista közül kellene választaniuk az embereknek, mint 5 évvel ezelőtt, mert ezzel is bebizonyítaná Románia, hogy demokrácia van az országban, és mert az RMDSZ bebizonyította, hogy kompetens szakemberei vannak, akik az egész ország érdekében tudnak dolgozni” – fejtette ki Antal Árpád Sepsiszentgyörgy polgármestere.
Újabb hét lépcsőház pincéjének fertőtlenítését támogatja Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
2025.07.04

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata folytatja a város területén lévő tömbházlakásokhoz tartozó műszaki pincék felújítását és tisztítását célzó többéves finanszírozási programját. A programot idén második alkalommal hirdették meg, válaszul a lakástulajdonosi társulások által jelzett súlyos higiéniai és infrastrukturális problémákra.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata elindítja a Gondos óra programot idősek és rászorulók számára
2025.06.26

A programra július 1-től lehet jelentkezni a Szociális Támogatási Igazgatóság székhelyén

Megkezdődtek a tömbházak hőszigetelési munkálatai Sepsiszentgyörgyön európai uniós forrásokból
2025.06.25

A program 24 tömbházat és összesen 75 lépcsőházzal érint Sepsiszentgyörgyön. A munkálatok – amelyek célja az energiahatékonyság növelése – számos helyszínen már elkezdődtek.

4. SEPSI JAZZ & BLUES FESZTIVÁL
2025.06.24

Június 27-29. között kerül sor a Sepsi Jazz & Blues Fesztivál negyedik kiadására az '56-os emlékparkban.

Sepsiszentgyörgy utat mutat: olyan eseményt szerveznek, ahol a tudás és a szórakozás kéz a kézben jár, ez a futuretainment világa
2025.06.19

Augusztus 28–30. között Sepsiszentgyörgy új színfolttal gazdagodik: indul a MindFormers, egy olyan rendhagyó esemény, amely a jövőre fókuszál, miközben a fiatalokat szórakoztatja, inspirálja és gondolkodásra hívja.