hu
 
Szerda, 2025. Augusztus 20.

Csökkentett szemétszállítási díj szelektív hulladékért cserébe

2019.12.03

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala emlékezteti a lakosságot, hogy a TEGA Rt. köztisztasági vállalat az elektronikai hulladékért cserébe csökkenti a szemétszállítási díj összegét.

A kedvezményben azok a személyek részesülnek, akik a TEGA Rt. Energia utca 2. szám alatti székhelyére beviszik az elektronikus hulladékokat, úgy a régi háztartási gépeket, mint a már nem működő elektronikai cikkeket.

Érvényes a kedvezmény nagyobb mennyiségű papírhulladékra is, így 10 kg papírért cserébe 1 lej kedvezmény, 10 kg kartonért 2,2 lej, 10 kg műanyagpalackért 6 lej, míg 10 kg üveg hulladékért és az elektromos és háztartási gépekért cserében kilónként 3 lej kedvezmény jár a következő havi számlából. (Magánházak esetében fontos kiemelni, hogy ilyen esetben sem szűnik meg a szelektív hulladékra vonatkozó előírás, tehát továbbra is szükséges valamennyi szelektív hulladékot a kapu elé kihelyezni.)

Ugyanakkor szintén a fent említett helyszínre lehet elszállítani és ingyenesen lerakni a biológiailag lebomló hulladékot is (faágak, levelek). Az újrahasznosítható anyagokkal ellentétben, az építkezésből származó hulladék lerakásáért köbméterenként 24 lejt, a nem újrahasznosítható háztartási hulladék lerakásáért pedig köbméterenként 54 lejt kell fizetni. Amennyiben a hulladék elszállítását a köztisztasági vállalat oldja meg, a díjszabás köbméterenként 120 lejre emelkedik.

A hulladékot naponta 8 és 20 óra között lehet a vállalat Energia utcai székhelyére elszállítani és lerakni.

A terjedelmes méretű hulladék elszállítását illetően, például bútordarabok esetében, a lakók a 0267 310 123-as telefonszámon vehetik fel a kapcsolatot a köztisztasági vállalat munkatársaival, akik az egyeztetést követően ingyenesen elszállítják a tárgyakat.

Felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy a hulladékok nem megfelelő tárolása esetében, a Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa által hozott érvényben lévő határozatoknak megfelelően, a Helyi Rendőrség büntetéseket szabhat ki.
 

Szent István-napi ünnepi megemlékezés Sepsiszentgyörgyön a Szent József római katolikus templom udvarán
2025.08.18

Augusztus 20-án 19 órától Sepsiszentgyörgyön ünnepi megemlékezést tartanak a Szent József római katolikus templom udvarán a magyar államalapító király, Szent István szobra előtt.

ComOn Sepsi: Sepsiszentgyörgy lakói döntöttek, 20 közösségi kezdeményezés kap támogatást
2025.08.13

Lezárult a Com’ON Sepsi közönségszavazása, amelynek keretében a város lakói 32 ötlet közül választhatták ki azokat, amelyek támogatásban részesülhetnek. A szavazás iránt nagy volt az érdeklődés: a kezdeményezésekre összesen 6117 szavazat érkezett, amelyből 5305 szavazatot minősítettek érvényesnek a szervezők. A közönségszavazásba több mint 1550 városlakó és elszármazott kapcsolódott be.

Egy éve működik a Sepsi Bike: több mint 33.000 kerékpárbérlés egy másként mozgó városban
2025.08.10

Augusztus 10-én ünnepli első évfordulóját a Sepsi Bike kerékpárkölcsönző rendszer Sepsiszentgyörgyön.

Díjmentesen vehetnek részt a diákok és tanárok a MindFormersen, elindult a regisztráció
2025.08.06

Augusztus 28–30. között Sepsiszentgyörgyön, a volt dohánygyár területén rendezik meg az első MindFormers eseményt,  egy jövőkutatásra, technológiára és társadalmi kérdésekre épülő tudásfórumot, amely különösen a fiatalokat, diákokat és pedagógusokat célozza meg.

Világversenyen nyert díjat a sepsiszentgyörgyi jégkorong-világbajnokság vizuális arculata
2025.08.06

Red Dot díjat nyert a Román Jégkorong Szövetség által szervezett jégkorong-világbajnokság arculata.