hu
 
Szerda, 2026. Február 04.

Hétvégeken korábban nyit a városi strand

2019.06.19

A lakossági kéréseket és a hétvégi strandolás iránt tanúsított nagy érdeklődést figyelembe véve, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának kérésére a Sepsi ReKreatív vezetősége a hétvégi program meghosszabítása mellett döntött. Ennek értelmében június 22-től kezdődően minden szombaton és vasárnap a városi strand egy órával korábban, 9:00 órakor nyit. A strand június elsején nyitotta kapuit, és egészen szeptember elejéig várja a kikapcsolódni vágyókat.

A létesítményben idén az eddigi leglátogatottabb nap június 16-a, vasárnap volt, ekkor került sor a hivatalos szezonnyitó rendezvényre, amelyen több mint 1800 jegyet értékesítettek. Sokan döntöttek a strandolás mellett szombaton és hétfőn is, ezeken a napokon egyenként közel 1500 jegy kelt el.

A jegyárak az elmúlt évekhez képest nem változtak, a standard belépő 20 lejbe, a 18 év alatti és 60 év fölötti személyek belépője 8 lejbe, a nyugágy bérlés szintén 8 lejbe kerül.

A részletes nyitvatartási program, árjegyzék és belépési szabályzat a Sepsi ReKreatív honlapján érhető el: http://www.rekreativ.club/net/strand.php.

  Fotó: Vargyasi Levente

Beszámolót tartott Antal Árpád polgármester a sepsiszentgyörgyi adóügyekkel kapcsolatban
2026.02.03

Antal Árpád polgármester sajtótájékoztató keretében tartott beszámolót a sepsiszentgyörgyi adóügyekről, illetve tájékoztatott, hogy a felmerülő problémákból mit sikerült már megoldani, és mi van még folyamatban. 

Rekordot döntött a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi látogatottsága 2025-ben
2026.01.29

Minden eddigi rekordot felülmúlt a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi tavalyi éve: 2 118 vetítésre összesen 51 614 jegyet értékesítettek, így a nézőszám gyakorlatilag elérte a város teljes lakosságának számát.

Hangok határok nélkül – az Oszakai Világkiállítás székelyföldi fellépőinek hangversenye  Sepsiszentgyörgyön
2026.01.29

Magyar, román és orosz zeneszerzők műveivel várják a közönséget Sepsiszentgyörgyön a Hangok határok nélkül című koncertre, amely a székelyföldi fiatal művészek nemzetközi jelenlétének apropóján valósul meg. Az eseményre 2026. február 19-én, 18 órától kerül sor a Református Vártemplomban.

Milán és Anna a legnépszerűbb keresztnevek Sepsiszentgyörgyön 2025-ben
2026.01.27

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának Anyakönyvi Részlege összesítése szerint 2025-ben összesen 1343 születési anyakönyvi kivonatot állítottak ki.