hu
 
Hétfő, 2026. Február 02.

A Nemzeti Összetartozás Napja Sepsiszentgyörgyön

2016.06.03

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának és a magyar történelmi egyházak szervezésében 2016. június 4-én a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából 19 órai kezdettel ökumenikus istentiszteletre kerül sor az unitárius templomban. Az eseményen közreműködnek a Székely Mikó Kollégium diákjai Dobra Judit felkészítésében.

Rekordot döntött a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi látogatottsága 2025-ben
2026.01.29

Minden eddigi rekordot felülmúlt a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi tavalyi éve: 2 118 vetítésre összesen 51 614 jegyet értékesítettek, így a nézőszám gyakorlatilag elérte a város teljes lakosságának számát.

Hangok határok nélkül – az Oszakai Világkiállítás székelyföldi fellépőinek hangversenye  Sepsiszentgyörgyön
2026.01.29

Magyar, román és orosz zeneszerzők műveivel várják a közönséget Sepsiszentgyörgyön a Hangok határok nélkül című koncertre, amely a székelyföldi fiatal művészek nemzetközi jelenlétének apropóján valósul meg. Az eseményre 2026. február 19-én, 18 órától kerül sor a Református Vártemplomban.

Milán és Anna a legnépszerűbb keresztnevek Sepsiszentgyörgyön 2025-ben
2026.01.27

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának Anyakönyvi Részlege összesítése szerint 2025-ben összesen 1343 születési anyakönyvi kivonatot állítottak ki.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata módosítja az idei helyi adók szintjét
2026.01.22

Antal Árpád: „Polgármesterként megértettem, hogy 2026 az az év, amikor a mindennapi megélhetés fontosabb, mint a fejlesztés, a ma fontosabb, mint a holnap.”