hu
 
Vasárnap, 2025. Június 01.

Elkészült a sugásfürdői erdei kalandpark

2013.10.23

Ingyenesen próbálhatják ki a gyerekek az újonnan elkészült  erdei kalandparkot Sugásfürdőn

Szombaton, október 26-án, délelőtt 11 és délután 17 óra között első alkalommal nyílik lehetőség az 5-10 év közötti gyerekek számára ingyenesen kipróbálni a vadonatúj erdei kalandparkot, amely a héten készült el. A fent említett időponton csak a gyerekek  próbálhatják ki a kötélpályát. A kalandpark hozzávetőlegesen 10 elemet tartalmaz, különböző nehézségi fokozatokkal, az érdeklődőket felkészült szakemberek várják.

Sugásfürdőn ugyancsak nemrégiben készült el a 12 méter magas és 9 méter széles műfal, 16 útvonallal, több mint 450 fogással. Szintén szeptemberben adták át a speciális, erre a célra kifejlesztett, kvarchomokkal megszórt műfüves borítású teniszpályát is.

Az újjáépülő üdülőtelep nemcsak az extrém sportok kedvelőinek kedvez, a felújított, harminc fős befogadóképességű sugásfürdői kezelőközpontban a vendégek hideg és melegvizes medencékben, törökfürdőben, finn szaunákban és edzőteremben kapcsolódhatnak ki, töltődhetnek fel.

Június 1-jén hivatalosan megnyílik az Állomás negyedi tó
2025.05.29

Június 8-án közösségi piknikre kerül sor koncerttel, filmvetítéssel és meglepetéssel a gyermekeknek. 

Gyereknap Sepsiszentgyörgyön 
2025.05.28

Június 1-én újra a legkisebbek vehetik birtokukba Sepsiszentgyörgy Főterét és az Erzsébet parkot. A szervezők az előző évekhez hasonlóan idén is változatosű programokkal, játékokkal és koncertekkel várják a kicsi és nagy gyermekeket a városközpontba.

Véget ért a 4. SepsiBook
2025.05.27

A könyvélmények lapozása, a személyes találkozások varázsa, a kultúrák közti párbeszéd izgalma, az együtt megélt történetek ereje, a jókedv és a derűs kíváncsiság határozta meg az idei SepsiBook hangulatát. A 4. SepsiBook könyvvásár és kortárs irodalmi fesztivál színes, bőséges programkínálattal és emlékezetes pillanatokkal várta az érdeklődőket.

Véget értek a 32. Szent György Napok 
2025.05.13

Vasárnap  nagyszerű koncertekkel és látványos tűzijátékkal értek véget a 32. Szent György Napok. A szervezők sikeresnek ítélték a példa nélküli hosszúságú, 18 napos rendezvénysorozatot és bejelentették: a 2026-os városünnepre április 24-e és május 3-a között kerül sor. 

Elkezdődik az egykori Bodok szálloda lebontása
2025.05.08

A munkálatok legfeljebb 6 hónapig tartanak, a kivitelező cég igyekszik úgy elvégezni a bontási munkálatokat, hogy azok a legkevésbé zavarják a sepsiszentgyörgyiek mindennapjait.