hu
 
Hétfő, 2026. Augusztus 10.

Rögtönző varroda a Kulturális és Ifjúsági Fővárosban

2012.04.18

A Föld Napi rendezvényekhez kapcsolódóan, április 21-én, szombaton 16 órától, , a Megyei Művelődési Központ (Szabadság tér 2-es szám) épületében kerül sor a Sepsiszentgyörgy Székelyföld Kulturális és Ifjúsági Fővárosa rendezvénysorozat első zöld programjára. Ennek keretében – az újrahasznosítás jegyében – megunt, kinőtt, használt ruháinkból a Rögtönző varrodában lehet környezetbarát, egyedi vászonszatyrot készíttetni, vagy dekoráltatni a már meglévőket. Eközben a szomszédos termekben BioRitmus percek alatt merülhetünk el környékünk madárfajainak trillák, füttyök, csettintések, cserregések alkotta változatos szólamaiban, melyek erdőzsongással, vadvizek csobogásával, szelek suttogásával kiegészítve kínálnak különleges akusztikai élményt.

Új autóbusz útvonalakkal bővül a közszállítási hálózat és változik a parkolási rendszer Sepsiszentgyörgyön
2026.08.03

Péntektől, augusztus 7-től új járatokkal bővül a közszállítási rendszer, a menetrend jelentősen megváltozik; illetve októbertől új parkolási rendszer lép érvénybe a város egész területén.

Nyár az Állomás negyedi tavon: közel kétezren bérelték ki a csónakokat és vizibicikliket az első hónapban
2026.07.31

Az elmúlt egy hónapban,amióta újra csónakázni és vizibiciklizni lehet a tavon, közel 2 000 alkalommal használták ki ezt a lehetőséget a sepsiszentgyörgyiek és az idelátogatók. A vizibiciklik nagyobb népszerűségnek örvendenek, ezeket 1 800 alkalommal használták, míg a csónakokat 200 alkalommal vették igénybe a látogatók. 

ErdélyiHelikon 100: „A köröket, a köröket ne hagyd” – Kép és szó párbeszéde az Erdélyi Helikon képzőművészetében
2026.07.15

A kiállítást 2026. július 21-én, kedden 16 órai kezdettel az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítóterében Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere, Németh Zsolt, magyar országgyűlési képviselő, Szebeni Zsuzsanna, a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet vezetője és dr. Bordás Beáta művészettörténész nyitják meg.  A megnyitón közreműködik Ráduly Zsófia hegedűn.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata zéró toleranciát hirdet a közvagyon rongálása ellen
2026.07.14

Minden esetben azonosítani és büntetni fogják az elkövetőket