hu
 
Vasárnap, 2026. Május 10.

Továbbra is a város működteti a sípályákat

2011.11.18

Elállt Sepsiszentgyörgy önkormányzata attól a tavasszal megfogalmazott elképzeléstől, amely szerint átadták volna a Sugásfürdőn kialakított sífelvonók működtetési jogát egy magánvállalatnak.

Antal Árpád András polgármester elmondása szerint időközben kiderült, hogy mivel a felvonók a város közvagyonához tartozó javak, azok bérbeadása túl bonyolult eljárás szerint történhetett volna meg, ezért inkább más megoldást választottak a működtetésük hatékonyabbá tételére.

Ennek megfelelően tárgyalást kezdeményeztek az Alpin Sport Egyesülettel, hogy a szervezet tagjai végezzék a felvonók működtetését. A városvezető reményei szerint ezzel tulajdonképpen azt érnék el, hogy hatékonyabb lenne mind a felvonók, mind a sípályák kihasználása. A közalkalmazottak számára ugyanis kellemetlen volt a munkaprogram, amely hétköznapokon este tízig elhúzódott.

Nagy Zoltán, a sepsiszentgyörgyi sportlétesítmények vezetője érdeklődésünkre megerősítette, hogy tárgyalnak az egyesülettel, amellyel eddig is létezett együttműködés az esetleges mentési akciókra. Várhatóan az egyesület képviselői beleegyeznek majd abba, hogy az önkormányzattal partnerségben nagyobb részt vállaljanak a feladatból.

A sípályákat és felvonókat de­cember közepétől kell majd működtetni, viszont ez időjárásfüggő, míg a szezon zárása legkésőbb március közepén történik. Nagy Zoltán ugyanakkor elmondta: az árak nem változnak, így a bérlet, ami hat felvonást jelent, ebben a szezonban is 10 lej lesz, egy felvonás pedig három lej.

Nyitva tartás kedd és péntek 15-22 óra, hétvégén pedig 9-21 óra között. Hétfőn a sípályák zárva lesznek.

Forgalomkorlátozásokra és parkoló lezárásokra lehet számítani a belvárosban a motoros felvonulás ideje alatt
2026.05.08

A rendezvény célja a közlekedésbiztonság javítása és az autóvezetők figyelmének felhívása a motorosok jelenlétére. 

SepsiRUN 2026 – június 12–13. Amikor Sepsiszentgyörgy a futóké!
2026.05.06

A rendezvény célja idén is az, hogy összehozza a futás, a mozgás és az aktív életmód iránt érdeklődőket, legyen szó kezdőkről, amatőrökről vagy tapasztalt sportolókról.

Sepsiszentgyörgyön továbbra is prioritás marad az oktatási intézmények felújítása és a lakhatási programok folytatása
2026.04.28

Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa elfogadta a 2026-os évi költségvetést 

Útlezárások a 33. Szent György Napok ideje alatt
2026.04.28

A 33. Szent György Napok szervezése miatt, a szervezők felhívják a figyelmet, hogy szerdától, április 29-én 17:00 órától kezdődően lezárják a parkolókat, továbbá csütörtökön, április 30-án 9 órától egészen május 4-én 12 óráig lezárják a forgalmat a belvárosban.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata kitiltotta a szerencsejátékokat és a sportfogadást a város lakóövezeteiből
2026.04.24

Ezek a tevékenységek kizárólag a város Brassó felé vezető kijáratánál található ipari övezetben lesznek engedélyezve