hu
 
Vasárnap, 2026. Május 10.

ÉlőTér - Henning János és Vargyasi Levente fotókiállítása

2011.09.19

ÉlőTér címmel nyílik, 2011. szeptember 23-án 18 órakor, a sepsiszentgyörgyi Lábas Ház kiállítótermében Henning János és Vargyasi Levente közös fotókiállítása.

A kiállítás 2011. október 23-ig látogatható, hétfő kivételével naponta 11-19 óra között.

A kiállítás a Gyulai Ferenc Fotóművész Egyesület szervezésében, az „550 éve város Sepsiszentgyörgy" rendezvénysorozat keretében zajlik.

„...Henning János az elmúlt esztendőkben bátran kísérletezett a foto különös lehetőségeivel, de úgy tűnik a valóság váltakozó arcainak megragadása változatlanul felkelti kutatásvágyát, a dokumentumfotó lehetőségeit változatlan intenzitással kutatja. Fiatalabb társa, Vargyasi levente a jelek szerint méltó partnere ebben: így lesz az Élettér egy város mai, tegnapi arcainak felmutatásával Sepsiszentgyörgy alakuló, változó képének, képeinek megejtő variációsorozata is...." (Bogdán László)
 

\"\"

Forgalomkorlátozásokra és parkoló lezárásokra lehet számítani a belvárosban a motoros felvonulás ideje alatt
2026.05.08

A rendezvény célja a közlekedésbiztonság javítása és az autóvezetők figyelmének felhívása a motorosok jelenlétére. 

SepsiRUN 2026 – június 12–13. Amikor Sepsiszentgyörgy a futóké!
2026.05.06

A rendezvény célja idén is az, hogy összehozza a futás, a mozgás és az aktív életmód iránt érdeklődőket, legyen szó kezdőkről, amatőrökről vagy tapasztalt sportolókról.

Sepsiszentgyörgyön továbbra is prioritás marad az oktatási intézmények felújítása és a lakhatási programok folytatása
2026.04.28

Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa elfogadta a 2026-os évi költségvetést 

Útlezárások a 33. Szent György Napok ideje alatt
2026.04.28

A 33. Szent György Napok szervezése miatt, a szervezők felhívják a figyelmet, hogy szerdától, április 29-én 17:00 órától kezdődően lezárják a parkolókat, továbbá csütörtökön, április 30-án 9 órától egészen május 4-én 12 óráig lezárják a forgalmat a belvárosban.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata kitiltotta a szerencsejátékokat és a sportfogadást a város lakóövezeteiből
2026.04.24

Ezek a tevékenységek kizárólag a város Brassó felé vezető kijáratánál található ipari övezetben lesznek engedélyezve