hu
 
Szombat, 2025. Június 07.

Érvényesek a régi típusú saját felelősségű nyilatkozatok is

2020.03.27

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata 50 000 darab saját felelősségű nyilatkozatot nyomtatott ki a lakók megsegítésére, amelyeket lépcsőházakban és üzletekben helyeztek el.

A 3-as számú Katonai Rendelet kedd esti bejelentése után, amely többek közt a nappali kijárási tilalom szabályait fekteti le, szerdán az önkormányzat gyorsan lépett és megrendelte a nyilatkozatok nyomtatását, hogy mielőbb segítsen azoknak, akiknek nincs lehetősége otthon kinyomtatni azokat.

Csütörtök délben a Stratégiai Kommunikációs Csoport bejelentette, hogy módosították, egyszerűsítették a korábban közzétett formanyomtatványt. A módosítás után, visszajelzések értelmében előfordult olyan eset, hogy a régi nyilatkozat használatáért büntetést készültek kiróni Sepsiszentgyörgyön.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata felhívja a figyelmet, hogy nyugodtan elhasználhatják a lakók a már kinyomtatott régi típusú nyilatkozatokat is. A kijárási tilalom értelmében a lakhely elhagyása csak szükséges és sürgős esetekben indokolt. Kéri ugyanakkor, hogy amennyiben valakit mégis meg akarnának ezért büntetni, azonnal jelezzék a Polgármesteri Kabinet (0267 311 243) vagy a Polgármesteri Hivatal (0267 316 957) munkatársainak, mivel az visszaélésnek minősül.

 

Széles utat: motoros gyakorlati napok és közösségi esemény!
2025.06.06

A sepsiszentgyörgyi Motorious Tramps R.C. háromnapos motoros vezetéstechnikai és közlekedésbiztonsági képzésprogramot szervez 2025. június 13–15. között a Sepsi Duna Aréna parkolójában. 

Aktív Székelyföld: mozgásba hozzuk a várost!
2025.06.06

2025. június 13-án Sepsiszentgyörgy történelmi lépést tesz: első külhoni városként csatlakozik a Mozgások Éjszakája elnevezésű magyarországi kezdeményezéshez. Az egyéjszakás sportesemény idén 57 települést mozgat meg, amely részeként este 19:30 és éjszaka 2 óra között Sepsiszentgyörgyön is szerveznek sporteseményeket.

Az Állomási tó megnyitását koncerttel, filmvetítéssel és finomságokkal ünneplik június 8-án Sepsiszentgyörgyön
2025.06.05

Vasárnap, június 8-án az önkormányzat közösségi piknikre hívja a sepsiszentgyörgyieket, hogy megünnepeljék az Állomás negyedi tó újranyitását. Az eseményre 12 és 23 óra között kerül sor.

Jókai emléknapok Háromszéken
2025.06.04

A romantika legnagyobb magyar írója, Illyefalva országgyűlési képviselője és Sepsiszentgyörgy díszpolgára, Jókai Mór születésének 200. évfordulója alkalmából meghirdetett emlékév tartalmas programokkal egészül ki 2025. június 2-7. között. Az író legmeghatározóbb háromszéki állomásain, és Sepsiszentgyörgyön megemlékező ünnepségeket tartanak.

Idén is áthalad a Csíksomlyó Expressz – Székely Gyors Össznemzeti Zarándokvonat Sepsiszentgyörgyön
2025.06.03

A zarándokvonat június 6-án, helyi idő szerint 19:59-kor érkezik meg Magyarországról Sepsiszentgyörgyre és 26 perc itt tartózkodás után 20:25-kor indul tovább Csíkszereda irányába.