hu
 
Csütörtök, 2026. Február 05.

Hetedik alkalommal tüntetnek ki vadászokat

2021.03.11

Hetedik alkalommal tüntetnek ki vadászokat a Venator Terrae Siculorum érdemrenddel, amelyre a székelyföldi megyék vadászai nevesítenek jelölteket.

A címet olyan ismert és elismert vadászok kapják, akik Székelyföld természeti értékeit népszerűsítik, hírnevét öregbítik, őrzik és ápolják a vadászati kultúrát, védelmezik a vadakat és azok élőhelyét. Maros, Hargita és Kovászna megyéből egy – egy vadászt tüntetnek ki.

Az eseményen jelen lesz Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere, Magyarósi Imola, a Vadon Egyesület elnöke, Sárkány Árpád, a Vadon Egyesület tiszteletbeli elnöke és Demeter János, a Vadon Egyesület igazgatója.

Időpont: 2021. 03.12. , 17 óra / Zártkörű /Online esemény

Helyszín: Székelyföldi Vadászati Kiállítás épülete, Kárpát-kanyar terem

Beszámolót tartott Antal Árpád polgármester a sepsiszentgyörgyi adóügyekkel kapcsolatban
2026.02.03

Antal Árpád polgármester sajtótájékoztató keretében tartott beszámolót a sepsiszentgyörgyi adóügyekről, illetve tájékoztatott, hogy a felmerülő problémákból mit sikerült már megoldani, és mi van még folyamatban. 

Rekordot döntött a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi látogatottsága 2025-ben
2026.01.29

Minden eddigi rekordot felülmúlt a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi tavalyi éve: 2 118 vetítésre összesen 51 614 jegyet értékesítettek, így a nézőszám gyakorlatilag elérte a város teljes lakosságának számát.

Hangok határok nélkül – az Oszakai Világkiállítás székelyföldi fellépőinek hangversenye  Sepsiszentgyörgyön
2026.01.29

Magyar, román és orosz zeneszerzők műveivel várják a közönséget Sepsiszentgyörgyön a Hangok határok nélkül című koncertre, amely a székelyföldi fiatal művészek nemzetközi jelenlétének apropóján valósul meg. Az eseményre 2026. február 19-én, 18 órától kerül sor a Református Vártemplomban.

Milán és Anna a legnépszerűbb keresztnevek Sepsiszentgyörgyön 2025-ben
2026.01.27

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának Anyakönyvi Részlege összesítése szerint 2025-ben összesen 1343 születési anyakönyvi kivonatot állítottak ki.