hu
 
Csütörtök, 2026. Február 05.

Bővül a buszjáratok száma Sugásfürdőre

2021.01.21

Mától hétköznapokon is óránként közlekednek az autóbuszok az üdülőtelepre

Az elmúlt hét tapasztalatai alapján hétköznapokon is sokan látogatnak ki Sugásfürdőre, ahol most már a nagy és a kis sípályát is használhatják a téli sportok kedvelői. A torlódások elkerülése végett az önkormányzat bővíti a buszjáratokat az üdülőtelepre, ezért nemcsak hétvégén, hanem hétköznapokon is óránként közlekednek a buszok a jegyszedő butik és Sugásfürdő között.

Sugásfürdőn hétköznapokon is egy időben legtöbb 150 autó parkolhat, gépjárművel csak akkor lehet majd kimenni a helyszínre, ha üres hely szabadul fel, az autókat a sorompó melletti részen lehet leparkolni.

Az autóbuszok hétfőtől csütörtökig 16:00 és 20:00 óra között közlekednek, az utolsó járat 20:30-kor indul vissza Sugásfürdőről. Pénteken 16:00 és 21:00 óra között, szombaton és vasárnap 10:00 és 21:00 óra között lehet busszal közlekedni, az utolsó járatok pedig 21:30-kor indulnak vissza az üdülőtelepről a város irányába.

Kérjük, hogy a Sugásfürdőre gépjárművel érkező sízők ne hagyják az autójukat a busz számára kijelölt helyen!

Az autóbusz a sorompó és Sugásfürdő között közlekedik, minden egész órában felfelé és minden félórában lefelé utazhatnak a látogatók. A buszjegy ára egy útra 2 lej 50 baniba kerül.

A sípályák hétfőtől csütörtökig 15-től 20 óráig, pénteken 15-től 21 óráig, hétvégén pedig 9-től 21 óráig tartanak nyitva. A pályák állapotát és kihasználtságát a Sepsi ReKreativ honlapján élőben, webkamerákkal lehet követni.

Beszámolót tartott Antal Árpád polgármester a sepsiszentgyörgyi adóügyekkel kapcsolatban
2026.02.03

Antal Árpád polgármester sajtótájékoztató keretében tartott beszámolót a sepsiszentgyörgyi adóügyekről, illetve tájékoztatott, hogy a felmerülő problémákból mit sikerült már megoldani, és mi van még folyamatban. 

Rekordot döntött a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi látogatottsága 2025-ben
2026.01.29

Minden eddigi rekordot felülmúlt a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi tavalyi éve: 2 118 vetítésre összesen 51 614 jegyet értékesítettek, így a nézőszám gyakorlatilag elérte a város teljes lakosságának számát.

Hangok határok nélkül – az Oszakai Világkiállítás székelyföldi fellépőinek hangversenye  Sepsiszentgyörgyön
2026.01.29

Magyar, román és orosz zeneszerzők műveivel várják a közönséget Sepsiszentgyörgyön a Hangok határok nélkül című koncertre, amely a székelyföldi fiatal művészek nemzetközi jelenlétének apropóján valósul meg. Az eseményre 2026. február 19-én, 18 órától kerül sor a Református Vártemplomban.

Milán és Anna a legnépszerűbb keresztnevek Sepsiszentgyörgyön 2025-ben
2026.01.27

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának Anyakönyvi Részlege összesítése szerint 2025-ben összesen 1343 születési anyakönyvi kivonatot állítottak ki.