hu
 
Szombat, 2026. Augusztus 08.

Az óvodák és bölcsődék a nyár során is fogadják a legkisebbeket Sepsiszentgyörgyön

2021.06.30

A sepsiszentgyörgyi óvodák és bölcsődék a nyári vakáció ideje alatt is fogadják a gyermekeket. Júliusban a legkisebbek számára a Napsugár Óvodához tartozó bölcsőde és a Kós Károly utcai bölcsőde tart nyitva, az utóbbi intézménybe a beiratkozáshoz szükséges iratcsomókat is fogadják az őszi nyitáshoz. Az Árvácska Napköziotthonhoz tartozó bölcsődébe szintén július végéig lehet vinni a gyermekeket, és majd újra kinyit augusztus második felében is. Az óvodák az alábbiakban felsorolt program szerint lesznek nyitva.

A Gulliver, a Benedek Elek, a Napsugár, továbbá a Pinocchio, a Kőrösi Csoma Sándor és a Hófehérke Napköziotthonos Óvodák egészen július végéig fogadják a gyermekeket, augusztusban viszont végig zárva tartanak.

Az Árvácska Napköziotthonos Óvodában júliusban és augusztus második felétől várják az óvodásokat és bölcsődéseket. A Csipike Napköziotthonos Óvodába pedig augusztus során lehet vinni a gyermekeket.

Az intézményekben a helyek száma korlátozott, ezért azok a gyerekek élveznek előnyt, akik esetében mindkét szülő dolgozik és a nagyszülők nem tudnak vigyázni a gyerekekre. Abban az esetben, ha nincs nyitva az az óvoda, ahová a gyerek be van íratva, a szülők kérvényezhetik, hogy másik intézménybe vihessék a gyermeküket.

Minden intézményben betartják a kötelező egészségügyi előírásokat, rendszeresen fertőtlenítik a felületeket és a játékokat, továbbá betartanak minden, a hatóságok által megszabott intézkedést a gyermekek és az alkalmazottak egészségének megőrzése érdekében.

Új autóbusz útvonalakkal bővül a közszállítási hálózat és változik a parkolási rendszer Sepsiszentgyörgyön
2026.08.03

Péntektől, augusztus 7-től új járatokkal bővül a közszállítási rendszer, a menetrend jelentősen megváltozik; illetve októbertől új parkolási rendszer lép érvénybe a város egész területén.

Nyár az Állomás negyedi tavon: közel kétezren bérelték ki a csónakokat és vizibicikliket az első hónapban
2026.07.31

Az elmúlt egy hónapban,amióta újra csónakázni és vizibiciklizni lehet a tavon, közel 2 000 alkalommal használták ki ezt a lehetőséget a sepsiszentgyörgyiek és az idelátogatók. A vizibiciklik nagyobb népszerűségnek örvendenek, ezeket 1 800 alkalommal használták, míg a csónakokat 200 alkalommal vették igénybe a látogatók. 

ErdélyiHelikon 100: „A köröket, a köröket ne hagyd” – Kép és szó párbeszéde az Erdélyi Helikon képzőművészetében
2026.07.15

A kiállítást 2026. július 21-én, kedden 16 órai kezdettel az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítóterében Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere, Németh Zsolt, magyar országgyűlési képviselő, Szebeni Zsuzsanna, a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet vezetője és dr. Bordás Beáta művészettörténész nyitják meg.  A megnyitón közreműködik Ráduly Zsófia hegedűn.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata zéró toleranciát hirdet a közvagyon rongálása ellen
2026.07.14

Minden esetben azonosítani és büntetni fogják az elkövetőket